Lekce

TRX

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Gravid jóga

Lekce těhotenské jógy jsou celkově jemné, zaměřené na vědomý pohyb, na dechová cvičení a relaxaci. Během jógové praxe se obvykle věnujeme uvolnění napětí v zádech, protažení, posílení a oživení celého těla.

K tomu jsou využívány léčivé zvuky nástrojů, takže se během těchto lekcí můžete těšit na zvonkohru, příjemné bubínky nebo zvuky tibetské mísy. Lekce jsou vždy přizpůsobeny aktuálnímu stavu žen a jejich potřebám a přáním, co chtějí během hodiny procvičit. Hlavním cílem jsou usměvavé a odpočaté maminky:-)

H.E.A.T. PROGRAM

HEAT je zkratka čtyř slov – High Energy Aerobic Training.

Je to zdravé a přirozené fyzické cvičení, které zlepší vaši postavu, odstraní tuk a zbaví vás stresu. Víte, že byste měli každý den ujít 10 000 kroků? V lekci programu HEAT ujdete polovinu doporučené denní dávky a spálíte při tom (v průměru) 500 až 700 kalorií. HEAT je vhodný pro KAŽDÉHO – bez rozdílů. Chůze je méně náročná než běh a nevyvíjí tak velký tlak na klouby. Působí příznivě na krevní oběh, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a optimalizuje krevní tlak.

KRUHÁČ S FULLBODY

Chcete během tréninku procvičit svaly celého těla od hlavy až k patě? To jste tady správně. Kruhový trénink s „fullbody“ zaměřením, během kterého procvičíte a posílíte všechny velké i malé svalové partie. Tréninky začínají zahřátím, po kterém následují cviky na mobilitu a aktivaci s následným kruhovým tréninkem. Cvičení je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší cvičence.

Pilates

Pilates je typ cvičení mysli a těla, který vyvinul na počátku 20. století Joseph Pilates, po kterém bylo pojmenováno. Pilates nazval svou metodu „Contrology“. Praktikuje se po celém světě, zejména v západních zemích, jako je Austrálie, Kanada, Spojené státy americké a Spojené království.

Tradiční jóga

Během života nám sesedá a jinak degeneruje páteř. Možná málokdo ví, že stejně, jako nám sesedá páteř, zmenšují se také kloubní rozsahy. Tělo je jeden stroj, jedna malá drobnost – omezení se Vám může projevit na mnoha místech. Pojďte zabojovat se všemi svými omezeními!

Power jóga

Power jóga spojuje klasickou jógu s aerobními aktivitami. Vychází z vinyasa jógy a bikram jógy. U jejího počátku stála trojice guru, kteří se navzájem ovlivňovali a společnými silami formovali nový směr. Ten odpovídal potřebám doby. Tím vznikla pohybová aktivita, která odbourávala stres a zároveň formovala a zeštíhlovala postavu.

Tabata

Tabata byla pojmenována podle profesora Izumi Tabata.

V podstatě znamená 20 sekund explozivního, velmi intenzivního cvičení následovaných deseti vteřinami odpočinku, zopakováno osmkrát celkem ve čtyřech minutách. Je to efektivní způsob spalování tuku. 20 vteřin maximální snahy následovaných 10 vteřinami odpočinku zvýší váš srdeční tep i po tomto odpočinku.

Bosu

Ateliérová lekce, při které si zacvičíte, vytvoří jedinečnou balanční hemisféru – Bosu. Tělo se potřebuje vypořádat s nestabilní základnou a tak musí zapojit stabilizační systém tělesného jádra. Bosu workout má svůj původ a vůbec poprvé byl použit v oblasti rehabilitace. Lekce začíná dynamickým zahřátím, po kterém následuje série silových a balančních pohybů zaměřených na celé tělo.

JÓGA PRO ZDRAVÍ

Lekce jsou zaměřené na vědomé vnímání svého těla, na protahovací a posilovací asány, které pomáhají tělo držet ve formě. Během jógové praxe si společně osvojíme správné pohybové návyky, bezpečný vstup do pozic i vnímání přiměřené výdrže v asánách. Ráda do hodin zapojuji i práci s dechem a relaxační techniky, které doprovázím na mé oblíbené zvukové nástroje, jako jsou zvonkohra nebo mediační bubínek. Přijďte udělat něco pro své zdraví, těším se na vás:-)

Kruhový trénink

Kruhový trénink je velice efektivní metoda cvičení, kde si procvičíte a posílíte celé tělo. Střídají se různě dlouhé intervaly výkonu a odpočinku. V intervalu výkonu se snažíte dostat ze sebe sto procent a v intervalu odpočinku se mění stanoviště a rovněž je čas i na vydýchání se. Výhodou je i to, že děláte různé typy cviků na různé části těla, a tudíž posílíte celý pohybový aparát. Pro tělo je to mnohem zdravější než dělat jednostranný pohyb.

Problémovky

Máte problémy s oslabenými partiemi jako jsou hýždě, stehna, břicho a ruce? Pokud ano, tak tato lekce je přímo pro Vás. Trénink zaměřený na posílení celého těla s důrazem na problémové partie. Po zahřátí na začátku následují cviky na aktivaci s následným posilováním nejen problémových partií. Cvičení je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší cvičence.

SHUFFLE DANCE

Shuffle je geniální tanec pro načerpání energie a duševní pohody.

Shuffle dance je poměrně novým tanečním stylem, který vznikl během energické undergroundové hudební vlny v australském Melbourne a vychází z jazzu, contemporary a streetových tanečních stylů. Tančí se na elektronickou hudbu, která vám udává rytmus. Jedná se o velmi dynamický taneční styl, pomocí kterého zvýšíte svoji fyzickou kondici. Lekce jsou zaměřeny na rozvoj pohybových schopností, fantazie, tanečních kroků, techniky, prostorové koordinace a na tvorbu choreografií.